ďťż
  Wybór naczepy wywrotki Strona Główna          Wyglad XP          pessoa          Karcher          Mam problem          Volvo FH12


Wštki Czy warto kupić naczepę firmy Fliegl 2008 rok Firana ? [MAN, TGA 18.430 CS] Przyspieszenie hamowania naczepy Spadająca bryła śniegu z naczepy uderzyła w szybę w osobówce [BODEX, naczepa] Problem z EBS ,system Wabco [Naczepa, system WABCO] Problem ABS [Ogólne] Schematy złącz 24V do naczepy plyty gipsowe ile wejdzie na naczepe? Naczepa marki Wielton - pytania do użytkowników Naczepy niskopodwoziowe, semiki, tiefbetty, platformy Jak mogła odpiąć się naczepa od ciągnika siodłowego!!! materiały budowlane kinkier
audi tuning galeria
upskirt darmowe. Filmy
Sprzedam materiały na I i II rok!
restart?
dom farmerski
Link

Newsletter Your E-mail Address:

  Subscribe
  Un-SubscribeLogin here
Uid 
Pwd
            
                     
         

 

Search This Site
two or three keywords

          
Tell a Friend About This Web Site!

Your Email  
Friend's Email
Message

     

                                       

                                                                                                                                     

 
Welcome to ArticleCity.com

Wybór naczepy wywrotki

KaCzOrM&S - Pon, 19.02.2007, 17:00
" />witam wszystkich:)mam wielka prośbę!mam zamiar kupic naczepe wywrotke..szukam porady w kwestii wyboru miedzy całą aluminiową(rama+mulda alu) i stalowo aluminiową(rama stalowa+mulda alu)..ktora z nich wybrac?czy ktos moze przedstawic mi za i przeciw?:)mam pytanko odnosnie osi> ktore leepsze: BPW czy SAF????
Denis - Wto, 20.02.2007, 16:25
" />
">SAF i nie ma problemu z nimi w przeciwienstwie do BPW, w firmie mamy jedna i ani wiecej naczepe z osiami BPW i po jakims roku okazalo sie ze maja jakies wady fabryczne

Skąd ja to znam BPW jeśli chodzi o hamulce tarczowe to porażka Wracając do tematu radzę ci kupić wywrotkę na hamulcach bębnowych . Mamy naczepę na osiach BPW (ham. bębnowe i 0 problemów)BartEK1989 - Sob, 10.03.2007, 0:47
" />Mam małe pytanko. Znajomy zastanawia sie nad kupnem chłodni, myslał o Wielton. Usłyszał opinie ze te chłodnie sa ciezkie w porownaniu do Lamberta lub Schimita. Ile jest prawdy w tym??? Z góry dzieki za odpowiedzCyryl - Sob, 10.03.2007, 6:35
" />różnica między aluminium a stala polega na tym, że odkształcona stal można przywrócić do pierwotnego stanu, a aluminium nie.
więć jeżeli ten pojazd ma wozić rzeczy delikatniejsze jak materiały sypkie ładowane z leja, gdzie nie ma możliwości (lub jest dużo mniejsze) uszkodzenia skrzyni ładunkowej to radziłbym aluminium, natomiast na budowy gdzie zzaładunek wykonuja maszyny typu ładowarki często "obijające" skrzynię ładunkową radziłbym stal.

między osiami nie ma specjalnej różnicy, ponieważ zarówno SAF jak i BPW -są to najczęściej stosowane osie, wszystkie warsztaty serwisują i dostęp do części jest równie łatwy. przestrzegałbym przed osiami innymi.

natomiast hamulców tarczowych do naczep samowyładowczych prawie się nie stosuje. hamulce te - tarczowe są skuteczniejsze jednak w ciężkich warunkach są bardziej narażone na uszkodzenia. hamulce bębnowe całe zabudowane lepiej się nadają do tego typu pojazdów.
KaCzOrM&S - Śro, 14.03.2007, 0:38
" />dzięki dzięki..hehehe..naczepa już jest:) ZORZI aluminiowo stalowa,z 3-stronnym wywrotem, na osiach BPW i z hamulcami bębnowymi:)KING - Wto, 05.02.2008, 14:15
" />Co sądzicie o aluminiowych ramach do naczep wywrotek??
Zdają one egzamin na naszych dziurawych drogach? Czy ulegają uszkodzeniu??
Mama zamiar kupić taką naczepę firmy STAS (rama i mulda alu), gdyż przy podobnej kubaturze do naczepy z ramą stalową jest ok. 1 tony lżejsza!!
Będzie nią głównie wożony węgiel i zboża!
Proszę o Wasze opinie na ten temat!volvo83 - Wto, 05.02.2008, 17:28
" />
">Co sądzicie o aluminiowych ramach do naczep wywrotek??
Zdają one egzamin na naszych dziurawych drogach? Czy ulegają uszkodzeniu??
Mama zamiar kupić taką naczepę firmy STAS (rama i mulda alu), gdyż przy podobnej kubaturze do naczepy z ramą stalową jest ok. 1 tony lżejsza!!
Będzie nią głównie wożony węgiel i zboża!
Proszę o Wasze opinie na ten temat!


Słuchaj ta jedna tona jest naprawdę nic nie warta. Sami mamy 3 zestawy pod wywrotem. Jedną całą stalową a dwie aluminiowe z ramami stalowymi, i na polskich drogach te ramy dostają w tyłek. Pod węgiel i kruszywa nie wybrałbym nic innego niż stalową. Natomiast pod jakieś śmieci, piasek, zboże aluminium z ramą stalową.

Tak dla przykładu: mam wieltonkę stalową 3 letnią i jest ok, a polkon aluminiowa już w podłodze są dziury. Koszt położenia podłogi arkuszami aluminium 6mm (wzmocnionym) wynosi około 12tyś zł.
Dodatkowo aluminiowa naczepa jest droższa o przynajmniej 20 tyś zł.
Także przelicz sobie czy na pewną tą jedna tona więcej zarobisz na to. Nie chcę myśleć co się może stać przy ramie aluminiowej. Ale na pewno nie na polskie drogi i nie pod węgiel.

Inną sprawą jest że i tak wątpię że po załadunkach będziesz miał 40ton całkowitej wagi. Ale oczywiście życzę ci tego żebys przy 25 tonach jeździł za normalne stawki.

 

 


Copyright Š 2001-2099 - Wzorowy ojciec wynajął agresywną osobę do znęcania się nad ...